Jak pomóc psu w upalne dni?
Kategorie bloga
Najnowsze komentarze
Brak komentarzy
Przeszukaj blog

Jak pomóc psu w upalne dni?

Opublikowana na10 Miesiące temu przez
Ulubione0

Lato, lato wszędzie!

Produkty chłodzące dla pupili to często jeden z najlepiej sprawdzających się sposobów ochłody naszych przyjaciół podczas letnich gorączek. Stworzone zostały z myślą o tych, które mają problem z prawidłową regulacją temperatury ciała w trakcie upałów. Świetnie sprawdzają się szczególnie przy psach ras brachycefalicznych oraz o dużej ilości podszerstka. 

Po co pomagać psu w procesie chłodzenia?

Psy, w przeciwieństwie do ludzi, nie posiadają gruczołów potowych na całym ciele. Ich organizm reguluje swoją temperaturę poprzez sapanie i pocenie się łapek. W trakcie wielkich upałów te mechanizmy zdecydowanie nie są wystarczające dla naszych pupili! Na szczęście, jako świadomi właściciele, z łatwością możemy pomóc naszym zwierzakom, wykorzystując aktualnie dostępne na rynku produkty chłodzące. O czym należy pamiętać, żeby ułatwić życie naszemu psu podczas letnich gorączek?

  1. Świeża woda dostępna zawsze i wszędzie!

Dostęp do świeżej wody jest bezapelacyjnie najważniejszą sprawą w dbaniu o naszego pupila w każdej sytuacji, a zwłaszcza podczas upałów, które w szybki sposób mogą spowodować odwodnienie. Na rynku dostępnych jest wiele misek chłodzących spożywaną wodę i spowalniających proces jedzenia, dzięki czemu pies podczas tych prostych czynności mniej się męczy i łatwiej się schładza. 

  1. Osłona przed pełnym słońcem

Należy dbać o to, żeby pies nie przebywał nigdy w pełnym słońcu. Unikajmy spacerów w godzinach, kiedy słońce praży najmocniej. Podczas pobytu na plaży zapewnijmy psu stały dostęp do cienia i zachęcajmy go, żeby przebywał pod osłoną i tam odpoczywał.

  1. Wspomaganie naturalnych procesów ochładzania

Aktualnie na rynku psich akcesoriów mamy niesamowicie duży wybór produktów chłodzących - maty, kamizelki, szelkibandanki i obroże. Wszystkie artykuły zostały stworzone w celu ułatwienia życia i zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu przyjacielowi, warto więc zaopatrzyć się w kilka różnych opcji, by nasz pupil zawsze był zabezpieczony przed przegrzaniem.

Co wybrać?

Do wyboru mamy artykuły chłodzące żelowe lub z wkładem polimerowym. Czym się różnią?

  • Wkład polimerowy (żelowe kulki) absorbuje wodę i zatrzymuje ją. Wystarczy włożyć go na kilka minut do zimnej wody i zaczekać, aż kuleczki napęcznieją. Podczas kontaktu z ciałem następuje naturalny efekt parowania, uwalniający chłód, który w delikatny sposób ochłodzi Twojego pupila. To najbardziej naturalne odwzorowanie procesów regulacji temperatury zwierzęcia, dzięki czemu zapobiegamy ogromnej różnicy temperatur, jak w przypadku produktów wyciąganych z lodówki lub zamrażarki. Produkty z wkładem polimerowym świetnie sprawdzą się w podróży i u aktywnych psów!

  • Akcesoria chłodzące z wkładem żelowym - w zależności od firmy - umieszczamy na jakiś czas w lodówce lub używamy od razu. Matę chłodzącą wystarczy ułożyć na podłodze (z dala od słońca!), a zacznie ona spełniać swoją funkcję, gdy tylko zwierzę się na niej umości. Te artykuły zazwyczaj są łatwe do czyszczenia, jednak należy zwrócić szczególną uwagę, żeby ich nie uszkodzić. Po skończeniu używania produkt chłodzący należy włożyć do lodówki lub odstawić w zaciemnione miejsce, aby dać mu trochę czasu na „regenerację”. Żelowe maty chłodzące, kamizelki i szelki świetnie sprawdzą się w domu, dla spokojnych i kanapowych piesków.

Zawsze należy pamiętać, że zwierzę - tak samo jak my - odczuwa drastyczne zmiany temperatury. Zapewnijmy mu bezpieczeństwo i komfort. Dbajmy o naszych podpiecznych, w końcu są członkami naszych rodzin!

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Proszę o login, aby opublikować komentarz.

Home

Menu

Udostępnij

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się