Adresówki, czyli bezpieczeństwo ponad wszystko
Kategorie bloga
Najnowsze komentarze
Brak komentarzy
Przeszukaj blog

Adresówki, czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

Opublikowana na9 Miesiące temu przez
Ulubione0

Mały drobiazg, który może uratować życie Twojego pupila

Mowa oczywiście o niezastąpionych identyfikatorach dla psów, kotów, fretek i innych zwierząt wychodzących ze swoimi właścicielami na spacery. Adresówka to świetny sposób na zabezpieczenie Twojego pupila podczas nieprzewidzianych sytuacji losowych. Czasem wystarczy, że u naszego pupila zadziała instynkt – zobaczy w oddali taflę wody, w której tak bardzo lubi się pluskać, lub dzikie zwierzę, albo najzwyczajniej w świecie spróbuje czmychnąć na nieplanowaną przez nas przygodę życia i zerwie się ze smyczy. Takie sytuacje pełne są stresu dla właściciela i dla samego uciekiniera, który w pewnym momencie zorientuje się, że odbiegł zdecydowanie zbyt daleko i pora wracać. W takiej sytuacji poza ogłoszeniami o zaginięciu pupila liczyć możemy na identyfikator doczepiony do szelek lub obróżki. 


Czym różnią się poszczególne identyfikatory, jak wybrać najlepszy?

Rodzajów adresówek jest mnóstwo, co pozwala świadomym właścicielom na dobór adresówki idealnej.  1. Zwykła miedziana lub stalowa blaszka, odporna na korozję i zarysowania to najprostszy i najtańszy sposób zabezpieczenia Twojego pupila. Na takim identyfikatorze przejrzyście widać imię pupila i numer telefonu do właściciela. Nie są to adresówki eleganckie, ale spełniają swoje najważniejsze zadanie – zawierają numer kontaktowy, na który można zadzwonić, gdy ktoś odnajdzie naszego małego podróżnika.

  1. Ozdobna adresówka to świetny wybór dla właścicieli, którzy dbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale też stylowy wygląd swojego pupila. Ozdobne zawieszki dostępne na rynku są w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach, dzięki czemu każdy z naszych czworonogów będzie mógł się czuć wyjątkowo na spacerze. Twój pies wygląda jak mały lisek, a na imię ma Foxy? Identyfikator w kształcie lisa będzie świetnym pomysłem. Lubisz błyskotki? Zawieszka brokatowa lub wysadzana kryształkami sprawdzi się najlepiej i przyciągnie najwięcej uwagi!

  1. Obroże z koralikami to nowość na rynku psich akcesoriów. Imię psa i numer telefonu zamieszczone są na koralikach, na specjalnej taśmie bądź ozdobnym sznureczku, który zawiesza się na psiej szyi. Idealnie sprawdzą się dla psich sportowców, którzy nie mogą mieć dodatkowych, przeszkadzających zawieszek. Największym atutem takich adresówek jest ich lekkość i filigranowość, dzięki czemu nie są wyczuwane przez naszych pupili podczas noszenia.

Obroże z koralikami nie są polecane dla kotów. 

  1. Metalowe zawieszki, w których można umieścić karteczkę z imieniem pupila i numerem telefonu do właściciela, to świetne rozwiązanie dla właścicieli, którzy często zmieniają numer telefonu. Kartkę łatwo wyjąć i zamienić na nową, dzięki czemu nie musimy kupować nowego identyfikatora. Ekologicznie!

  1. Kod QR. To rozwiązanie w Polsce jest jednym z nowszych, a tym samym najmniej popularnych. Do zakupionych szelek lub obróżek bardzo często dołączane są zawieszki z kodami QR, które można zaprogramować w taki sposób, żeby odczytywały dane zapisane przez nas. Sposób jest łatwy i przyjemny, jednakże mała popularność zmniejsza nasze szanse na odnalezienie naszego małego uciekiniera. Identyfikatory dla psów to świetne rozwiązanie w przypadku zaginięcia naszego pupila. Warto pamiętać również o tym, że identyfikatory nie muszą być nudne. Aktualnie na rynku zwierzęcych adresówek mamy wiele opcji do wyboru. Najważniejsze dla każdego świadomego właściciela jest to, żeby nasz pupil był odpowiednio zabezpieczony na wypadek niefortunnych wypadków i pamiętajmy, że przypadki chodzą po… pieskach, a miłość do naszego czworonoga najlepiej wyrażana jest poprzez dbanie i branie pełnej odpowiedzialności za swojego małego towarzysza. 

Kocham = dbam!


Podobne produkty
Wyróżnione artykuły
Zostaw komentarz
Odpowiedz
Proszę o login, aby opublikować komentarz.

Home

Menu

Udostępnij

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się