Przeciwdeszczowe kurtki dla psów

Peleryny

Filtruj według
Po spacerze z psem w deszczu problemem staje się jego przemoczona sierść.
Jeśli jest to krótkowłosa rasa wystarczy przetarcie pupila ręcznikiem, jeśli jednak sierść jest długa, jej osuszenie nie jest już takie proste.

Co może spowodować mokra sierść u psa?

Wielu z nas wydaje się, że jedynymi problemami związanymi z mokrą sierścią jest bałagan w domu i specyficzny zapach mokrego futra. Jednak są to raczej zwykłe niedogodności w porównaniu z prawdziwie poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla psa, jakie może wywołać przemoczenie, dlatego warto zainwestować w odpowiednie przeciwdeszczowe kurtki dla psów.

Futro pełni funkcję termoizolacyjną dzięki warstwie powietrza znajdującego się między nim a skórą. Dokładnie takie samo zastosowanie mają włoski na ciele człowieka, które pod wpływem niskiej temperatury tworzą tak zwaną gęsią skórkę.

Gdy ­sierść jest mokra, temperatura zwierzęcia szybko spada, co powoduje szybkie wyziębienie organizmu. Ilość energii potrzebna na jego ponowne ogrzanie jest natomiast duża.

Co zrobić, aby ochronić zwierzę przed deszczem?

Na rynku znajdziemy obecnie wiele rozwiązań pozwalających ochronić zwierzę przed opadami.

Płaszcze przeciwdeszczowe dla psów świetnie się do tego nadają. Warto wspomnieć, że rozmiar zwierzęcia nie stanowi tutaj problemu, gdyż peleryny przeciwdeszczowe przeznaczone są dla psów różnej wielkości. Dostępne są one w wielu kolorach i ciekawych fasonach, więc poza funkcjami praktycznymi i ochronnymi są również elementem mogącym upiększyć psiaka. Nieprzemakalne ubranka dla psów stylizowane są często na przykład na kurtkę z kapturem, tak więc możemy nawet znaleźć taką, która będzie podobna do naszego okrycia wierzchniego.

Gdzie kupić przeciwdeszczowe kurtki dla psów?

W sklepie internetowym Modadoga.pl posiadamy szeroki wybór peleryn przeciwdeszczowych dla psów i innych okryć, które mają na celu ich ochronę przed opadami. Bogactwo wzorów i fasonów sprawia, że każdy właściciel psa znajdzie odpowiednie nieprzemakalne ubranka dla swojego pupila. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dowiedz się więcej

Home

Menu

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się