Buty ochronne dla psa

Buty

Filtruj według

Buciki dla psów nie są już nowością

Jeszcze stosunkowo niedawno zwierzę w ubranku czy psich butach budziło niemałą ciekawość na polskich ulicach. Obecnie jest to widok bardzo częsty i powszedni, przez co nie budzi większego zainteresowania.

Nawet w niewielkich sklepach znaleźć możemy całą garderobę, łącznie z bucikami dla psa.

Zróżnicowane funkcje psich butów

Buty dla psów ochraniają psie poduszki podczas zimy i soli rozsypanej na ziemi. Należy pamiętać, że pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną dla psa. Stanowią doskonałą barierę między skórą a ostrym czy kującym podłożem, która nie tylko podnosi komfort, ale przede wszystkim zabezpiecza psie łapy. Jeśli podczas spaceru pies je uszkodzi istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo zanieczyszczenia rany – wtedy łatwo o bolesne i niebezpieczne infekcje, których leczenie może być naprawdę długie i uciążliwe.

Dobrze sprawdzają się także przy upałach, gdyż chronią też przed rozgrzanym asfaltem i poparzeniami.

Gumowe buty dla psów natomiast bardzo dobrze sprawdzają się zimą, gdyż zabezpieczają zarówno przed mrozem, jak i solą, którą posypywane są ulice i chodniki. Stosując to rozwiązanie sprawiamy, że nawet w duży mróz pies chętniej wychodzi na spacery i nie ma w związku z nimi złych skojarzeń.

W sklepach znajdziemy również specjalne buty dla psa do biegania, które świetnie sprawdzą się u ras, które lubią i potrzebują takiej aktywności, czyli na przykład chartów.

Jeżeli na przykład zabieramy naszych pupili na wyprawy trekkingowe czy wykorzystujemy je do psich zaprzęgów, świetnie sprawdzą się buty antypoślizgowe dla psa. Po pierwsze, zapewnią one ochronę przed poślizgnięciem, ale też wiatrem czy wyziębieniem.

Gdzie kupić odpowiednie psie buty?

W sklepie Modadoga.pl oferujemy różne rodzaje bucików dla psa wykonanych z najlepszych materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dowiedz się więcej

Home

Menu

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy obserwowanych.

Zarejestruj się